Home Ćwiczenia i Fitness Yoga sposobem na cellulit
Ćwiczenia i Fitness - 22 kwietnia, 2015

Yoga sposobem na cellulit

Ćwiczenia są bardzo ważne przy utrzymaniu dobrej kondycji naszego ciała. W większości jednak skupiamy się na najbardziej znanych dyscyplinach, formach sportu. Nie sądzę, żeby one były złe, lecz może urozmaićmy sobie nieco nasz plan treningowy?

Ukochany cellulit, który pojawia się dopiero po dojrzałości płciowej psuje nam często nastrój. Uważam, że nie powinniśmy się starać z nim żyć, tylko przeciwdziałać. Są oczywiście bardzo rozwinięte stadia cellulitu, gdzie należy szukać pomocy u specjalisty. Skutecznym przeciwdziałaniem oczywiście będzie dieta, ale również ćwiczenia np. yoga.

Czy ktoś korzysta z tej formy sportu? Istnieje zarówno bardzo wiele osób, które ćwiczą yogę jak i  wiele odmian yogi. Uważa się, że najskuteczniejszą odmianą yogi przy walce z cellulitem jest yoga oparta na tradycyjnych treningach. Ashtanga Yoga, nazywana również Power yougą, to energiczna odmiana hatha yogi. Cechuje się ona płynnymi przejściami  między różnymi pozycjami yogi, oraz energetyzującym oddechem.

Jest to bardzo efektywny i wszechstronny trening na takim poziomie fizycznym, który z pewnością pomoże przy walce z cellulitem. Tak więc uszykujmy matę i wygodny strój do ćwiczeń i działajmy.

Powodzenia!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Dieta Wilkołaka

Dieta wilkołaka inaczej zwana dietą nowiu jest dietą uzależnioną od cyklu księżyca. Są dwa…