Home Odżywianie się Sprzymierzeńcy. LUBIE TO!
Odżywianie się - 19 marca, 2015

Sprzymierzeńcy. LUBIE TO!

Sprzymierzeńcami nazwałam produkty, które pomogą nam pozbyć się pomarańczowej skórki. Swoim działaniem bardziej zaczną stymulować nasze komórki do działania i pozbywania się toksyn. Oto one:

  • Brokuły – super witamina C, która bierze udział w odbudowie kolagenu, co pomaga pozbyć się cellulitu. Warzywa te mają bardzo mało kalorii, którymi możemy najadać się do pełna. Uważajmy jednak, żeby ich nie rozgotować. Uparujmy je, a takie będą znacznie smaczniejsze.
  • Zielona herbata – cudowne działanie odnośnie przyspieszenia metabolizmu. Źródło witaminy A, B, C, E, K i PP. Pijmy jej bardzo dużo. Pamiętajmy jednak o prawidłowym je zaparzaniu.
  • Buraki – poprawia krążenie, oczyszcza organizm. Pomaga pozbyć się szkodliwego cholesterolu z organizmu. Ma w swoim składzie takie witaminy jak: E, A i C.
  • Kurkuma – złota przyprawa, która pobudza krążenie, zmniejsza niechciane obrzęki, a także usuwa niechciane toksyny z naszego organizmu.
  • Szparagi – właściwości przeciwzapalne i pobudzone krążenie – to możemy im na pewno przypisać.
  • Produkty pełnoziarniste – czyli przeróżne makarony, pieczywo, płatki, kasze i ryż. Pobudzają prace jelit. Dzięki właściwościom produktów pełnoziarnistych pozbywamy się toksyn z naszego organizmu.
  • Banany – wbrew pozorom wspomagają walkę z pomarańczową skórką. Pamiętajmy jednak, że nie wolno ich jeść zbyt dużo. Cynk, który posiadają w swoim składzie, poprawia stan naszej skóry. Zawierają również potas, który jest bardzo cennym składnikiem przy przepływie krwi.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Dieta Wilkołaka

Dieta wilkołaka inaczej zwana dietą nowiu jest dietą uzależnioną od cyklu księżyca. Są dwa…