Home Rodzaje cellulitu

Rodzaje cellulitu

Rodzaje cellulitu

Cellulit to bardzo powszechna i niechciana przypadłość. Istnieją cztery rodzaje cellulitu, a każda jest równie męcząca i niechciana. Niezależnie od rodzaju, cellulit dotyka bardzo dużą liczbę kobiet, które próbują z nim walczyć. Zobaczmy zatem jak rozróżnić poszczególne rodzaje tego schorzenia.

Cellulit stały, inaczej zwany twardym

Ulokowany jest bardzo płasko w podskórnej tkance. Twarde zmiany są niekiedy bardzo bolesne. Skóra w miejscu pojawienia się schorzenia jest wysuszona oraz szorstka. Cellulit twardy najczęściej pojawia się na pośladkach oraz po zewnętrznej stronie kolan. Pojawia się zwykle u kobiet, które ukończyły 25 rok życia.

Wiotki cellulit

Wiotka i mało elastyczna skóra w miejscach zmian skórnych. Pod skórą można zobaczyć gołym okiem grudki oraz zagłębienia po jej ujęciu. Ten rodzaj schorzenia pojawia się na udach, ramionach, pośladkach, brzuchu oraz łydkach. Ten rodzaj cellitu widać od razu. Zmiany skórne są bardzo widoczne, szczególnie u osób mających problem z nadwagą. Najczęściej pojawia się u kobiet powyżej 40 roku życia.

Cellulit wodny, inaczej obrzękowy

Przyczyną cellulitu wodnego jest woda, która gromadzi się w tkankach i powoduje bolesne i widoczne obrzęki. Atakuje w pierwszej kolejności części ciała takie jak kostki, kolana, łydki, a następnie pośladki. Miejsca zmian cellulitowych są miękkie i bardzo łatwo dają się odkształcać. Kobiety z tym rodzajem schorzenia powinny jak najbardziej odciążać nogi. Wysokie obcasy to coś, z czego w takim przypadku powinnyśmy zrezygnować. Cellulit wodny jest uważany za najcięższy, gdyż wymaga leczenia klinicznego. Drenaże limfatyczne przynoszą ulgę i pomagają w walce z tym problemem.

Cellulit lipidowy

cellulit ten wywołany jest nieprawidłowym metabolizmem tkanek tłuszczowych. Pod skórą występują grudki, które mieszczą się głęboko w tkance podskórnej (głębsza warstwa skóry właściwej). Cellulit ten atakuje bardzo wiele obszarów ciała. W walce z tym rodzajem cellulitu ogromne znaczenie ma poprawa ukrwienia, którą osiągniemy dzięki odpowiednim technikom masażu.

Cellulit mieszany

Bardzo często występujący u kobiet w każdym wieku. Charakteryzuje się różnymi objawami w różnych miejscach.