Home Uroda Pielęgnacja skóry: 5 porad dla zdrowej skóry
Uroda - 9 maja, 2017

Pielęgnacja skóry: 5 porad dla zdrowej skóry

1. Chronić się przed słońcem
Najważniejszym sposobem jest ochrona skóry przed słońcem. Ciągłe narażenia na promieniowanie słoneczne mogą powodować zmarszczki, piegi, plamy, oraz suchą skórę. Słońce może być także przyczyną poważnych problemów, więcej, np. raka skóry. Dla najlepszej ochrony przeciwsłonecznej:

– Należy unikać słońca pomiędzy 10 rano i 17stą po południu, gdy promieniowanie słoneczne jest najsilniejsze.
– Nosić odzież ochronną. Pokryć skórę koszulami z długimi rękawami, długimi spodniami, oraz kapeluszami z szerokim rondem. Można również zakupić specjalne ubrania ochronne, które są specjalnie przeznaczone do blokowania promieni ultrafioletowych, są one fajne i wygodne.
– Używaj filtrów przeciwsłonecznych, gdy jesteś na słońcu. Stosuj filtry o wysokim spektrum ochrony przeciwsłonecznej 30 minut przed wyjściem na zewnątrz i co dwie godziny gdy jesteś już na słońcu.

2. Nie wolno palić
Palenie sprawia, że skóra wygląda starzej i przyczynia się do zmarszczek. Palenie zwęża naczynia krwionośne drobne na najbardziej zewnętrznej warstwie skóry, co zmniejsza przepływ krwi. Przez co do skóry dopływa coraz mniej tlenu i substancji odżywczych, takich jak witaminy A, które są ważne dla zdrowia skóry. Palenie również uszkadza kolagen i elastyny włókien, które nadają skórze wytrzymałość i elastyczność. Ponadto, powtarzające się wyrazy twarzy wprowadzone podczas palenia – takie jak mrużenie oczy, by powstrzymać dym – może przyczynić się do zmarszczek.

Jeśli palisz, najlepszym sposobem, aby chronić skórę, jest rzucenie palenia!

3. Obchodzić się delikatnie ze skórą
Codziennie czyszczenie i golenie może spowodować trwałe uszkodzenie skóry, dlatego należy wykonywać te czynności delikatnie:

– Limit czasu kąpieli. Gorąca woda i długie prysznice lub leżenie w wannie jest niezdrowe dla skóry.
– Unikaj silnych mydeł. Mydła mogą pozbawić warstwę ochronną z powierzchni skóry. Należy stosować łagodne środki czyszczące.
– Należy golić się delikatnie i starannie. Po goleniu posmaruj skórę, stosuj krem do golenia, balsamy lub żele do golenia.
– Po umyciu lub kąpieli delikatnie osuszyć skórę suchym ręcznikiem, tak, aby nie na skórze nie pozostało ani kropli wody.
– Nawilżaj suchą skórę. Znajdź balsam, który pasuje do typu Twojej skóry który będzie sprawiał, że skóra będzie wyglądała gładko i miękko.

4. Zdrowa dieta
Zdrowa dieta pomoże Ci wyglądać i czuć się najlepiej. Jedz dużo owoców, warzyw, zbóż. Związek pomiędzy dietą a trądzikiem nie jest jasny – ale badania sugerują, że dieta bogata w witaminy C i w niskie tłuszcze i węglowodany mogą powodować młodszy wygląd skóry.

5. Zarządzaj stresem
Niekontrolowany stres może na skórze bardziej wrażliwej powodować trądzik i inne problemy skórne. Na rzecz zdrowej skóry – i zdrowego stan umysłu – podejmuje kroki w celu zarządzania stresem. Ustaw w rozsądnych granicach, skalę swojego stresu i staraj się jej nie pzekraczać. Wyniki mogą być znacznie poważniejsze, niż się oczekuje.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Dieta Wilkołaka

Dieta wilkołaka inaczej zwana dietą nowiu jest dietą uzależnioną od cyklu księżyca. Są dwa…