Home Zdrowie Picie wody a cellulit
Zdrowie - 11 lutego, 2015

Picie wody a cellulit

Picie wody jest często niedocenianym aczkolwiek niezwykle ważnym elementem w walce z cellulitem. Ale jak we wszystkim również z piciem wody należy zachować umiar ponieważ niewłaściwa ilość jej spożywania może przynieść odwrotne skutki.

Woda bezsprzecznie ma wpływ na wygląd naszej skóry, pomaga w usuwanie z organizmu toksyn, poprawia ukrwienie i metabolizm a także dostarcza minerałów i nawilża nas od środka. Jednakże samo ,,picie wody nie usunie tłuszczu,, mówi dr Aamer Khan. Tak więc woda działa wspomagająco, ale nie zastępuje odpowiedniej diety oraz ćwiczeń.

Wodę należy pić w ilości 1,5 – 2 litrów dziennie, najlepiej jeśli jest to woda mineralna- nisko sodowa. Dobre efekty możemy osiągnąć również pijąc zielone herbaty liściaste. Wodę powinniśmy spożywać w niewielkich ilościach regularnie w ciągu całego dnia. Nie należy spożywać dużych ilości wody naraz, ponieważ to z kolei może przyczynić się do magazynowania nadmiaru wody w efekcie tworząc cellulit wodny. W takiej walce z nadmiarem wody pomocne jest picie herbat z pokrzywy lub czarnego bzu. Pamiętajmy że najlepsze efekty stosowania herbat ziołowych osiągniemy pijąc wywary z tych zebranych i ususzonych samodzielnie lub zakupione w sklepach zielarskich.

 

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Dieta Wilkołaka

Dieta wilkołaka inaczej zwana dietą nowiu jest dietą uzależnioną od cyklu księżyca. Są dwa…