Home Ćwiczenia i Fitness Jazda na rowerze sposobem na walkę z cellulitem
Ćwiczenia i Fitness - 23 lutego, 2015

Jazda na rowerze sposobem na walkę z cellulitem

Czy jazda na rowerze może być pomocna przy walce z cellulitem? Oczywiście że tak! I nie ma ku temu żadnych wątpliwości. Nie tylko pozbędziemy się cellulitu ale również nadmiaru kilogramów które nam przeszkadzają. Nawet relaksacyjna jazda na rowerze 6x w tygodniu da nam rezultaty. Połączmy jazdę na rowerze z ćwiczeniami w domu a otrzymamy nieco szybciej upragniony efekt.

Ekonomiczne, prozdrowotne spalanie kilogramów – to jest to! Połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Kiedy jeździmy na rowerze sprawność naszego układu mięśniowego całkowicie nam się podnosi. Dodajmy do tego układ oddechowy oraz poprawę krążenia co da nam w późniejszym czasie możliwość większego zużycia energii organizmu. Pamiętajmy żeby taką jazdę rozsądnie rozplanować angażując łydki i uda, które odwdzięczą nam się szczuplejszym wyglądem. Oprócz łydek i ud do pracy angażujemy również mięśnie grzbietu oraz rąk choć nie w tak znacznym stopniu jak mięśnie kończyn dolnych.

Zwróćmy również uwagę na pojazd którym mamy zamiar się poruszać. Niestety nie możemy brać każdego rodzaju roweru pod uwagę. Zwykła damka którą mamy w domu niewiele się nam zda ponieważ nasze mięśnie nie będą pracowały na tyle intensywnie jak byśmy chcieli. Rozejrzyjmy się za rowerami trekkingowymi bądź miejskimi które są przystosowane do jazdy w terenie.

Jeżdżąc w odpowiednim tempie na rowerze możemy zrzucić od 300 do 600 kcal. Jeżeli ktoś nie lubi biegać rower staje się świetna alternatywą.

Odkurzmy swój rower już dziś i skorzystajmy z tak pięknej pogody. Na pewno wyjdzie nam to na dobre.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Dieta Wilkołaka

Dieta wilkołaka inaczej zwana dietą nowiu jest dietą uzależnioną od cyklu księżyca. Są dwa…