Home Jak walczyć z cellulitem?

Jak walczyć z cellulitem?

Jak walczyć z cellulitem

Walka z cellulitem nie musi być męcząca. Wymaga jednak odpowiedzialności i systematyczności. Jak sprawić aby skóra znów wyglądała pięknie i estetycznie? Cellulit jest powszechnym zjawiskiem występującym u 85 proc. kobiet.

Woda

Regularne picie wody w ilości 1,5L dziennie nie tylko pomaga w walce z cellulitem, ale również wpływa na całokształt naszego zdrowia. Niektórzy lekarze twierdzą, że cellulit może być leczony również owocami, które w większości składają się z wody. Dostarczają one naszemu organizmowi nie tylko samej wody, ale również witaminy C i A, przez co elastyczność i grubość skóry jest zwiększona.

Aktywność fizyczna

Ćwiczenia pomagają utrzymać ciało w odpowiedniej formie, zwiększają sprężystość skóry oraz przyśpieszają przemianą materii. Codzienne ćwiczenia zdecydowanie pozwalają pozbyć się cellulitu – skoncentrujmy się na tych partach ciała, gdzie się pojawił.

Kosmetyki

Na rynku mamy dostępne kosmetyki wspomagające walkę z cellulitem. Skóra musi być odpowiednio nawilżona oraz odżywiona. Dlatego stosowanie balsamów jest niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji skóry, szczególnie tej na której pojawił się cellulit.

Dieta

Bardzo ważny punkt o którym często zapominamy. Zmniejszenie ilości spożywanych tłuszczów zwierzęcych oraz węglowodanów to podstawa. W dużej ilości powinnyśmy spożywać owoce, warzywa i białka.

Masaże

Pobudzanie mięśni i jednocześnie stymulowanie ruchu jest bardzo ważne. Masaże lecznice znajdziemy w ofercie każdego gabinetu kosmetycznego oraz lekarskiego.

Istnieją również bardziej specjalistyczne metody leczenia cellulitu:

Drenaż limfatyczny.

Wspomaga naturalne procesy naczyń krwionośnych i limfatycznych, dzięki czemu pobudza głębokie warstwy skóry. Naczynia bardzo często się kurczą i otwierają, przez co wszystkie substancje przepływają z komórki do komórki. Zabieg może być wykonywany ręcznie lub za pomocą specjalnego urządzenia. Rytmiczne ruchy doskonale stymulują skórę.

Body wraping

To zabieg polegający na szczelnym owijaniu ciała folią. Miejsca objęte schorzeniem jakim jest cellulit dodatkowo owija się bandażem. Nacisk folii wpływa na tkanki oraz naczynia limfatyczne. Ucisk powoduje zwiększenie ciśnienia w przestrzeniach międzykomórkowych. W ten sposób odprowadzamy z komórek płyny oraz produkty przemiany materii.

Liposukcja

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Całość polega na odsysaniu tłuszczu za pomocą igły. W trakcie jednego zabiegu lekarz może odessać aż 4 litry tłuszczu. Warto jednak wspomnieć, że zabieg nie usuwa przyczyn powstawania cellulitu.