Home Uroda Drenaż limfatyczny przy walce z cellulitem
Uroda - 19 lutego, 2015

Drenaż limfatyczny przy walce z cellulitem

Wszyscy dobrze wiemy że skuteczniejszymi działaniami jest zapobieganie powstawania głębszego stadia cellulitu niż leczenie takiego który jest już zaawansowanie rozwinięty. Warto przejść się do kosmetyczki, fizjoterapeuty od czasu do czasu niż wydawać później grube pieniądze na poważne zabiegi zwalczające cellulit.

Co to jest drenaż limfatyczny?

Jest to forma zwalczania cellulitu która uderza do samego zarodka problemu. Dochodzi do miejsc gdzie gromadzenie komórek tłuszczowych się tak naprawdę rozpoczyna. W ten sposób możemy zwalczyć cellulit u samego zalążka. Taki zabieg polega na wykonaniu masażu poprzez ucisk miejsc dotkniętych problemem za pomocą dłoni bądź specjalistycznych urządzeń. Celem takiego masażu jest poprawienie krążenia limfy co poprawi przemianę materii i usuwanie toksyn z organizmu. Głównym powodem cellulitu jest nie tylko tłuszcz ale również zalegające produkty przemiany materii.

Drenaż limfatyczny to tak naprawdę delikatny i skorygowany masaż który jest wykonywany w spokojny sposób. Na pewno nie musimy się bać ponieważ nie jest on bolesny. Natomiast drenaż limfatyczny który jest wykonywany przez specjalistyczne urządzenia polega na stymulowaniu na skórze urządzeniem o wymiennych głowicach a także na nasileniu pracy urządzenia poprzez regulację jego urządzenia.

Drenaż limfatyczny możemy stosować na nogi, brzuch a taki zabieg trwa od 30 do 60 minut. Zaleca się wykonanie 10 zabiegów żeby rezultaty były widoczne.

Efekty jakich możemy się spodziewać to na pewno zlikwidowanie obrzęków, siniaków czy krwiaków, poprawia kondycje nóg, poprawa lepszego znoszenia bólu miesiączkowego oraz dobrze działa jako terapia przeciw żylakom.

Po takim zabiegu na pewno będziemy czuć się wypoczęci i odprężeni. Warto skorzystać z zabiegu gdyż nasze samopoczucie na pewno będzie nam wdzięczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Dieta Wilkołaka

Dieta wilkołaka inaczej zwana dietą nowiu jest dietą uzależnioną od cyklu księżyca. Są dwa…