Home Zdrowie Dieta Wilkołaka
Zdrowie - 29 września, 2019

Dieta Wilkołaka

Dieta wilkołaka inaczej zwana dietą nowiu jest dietą uzależnioną od cyklu księżyca. Są dwa rodzaje tej diety : bardziej rygorystyczna oraz mniej.

Rok ma kilka faz księżyca, a wśród nich nów, który jest najważniejszy, ponieważ w tym czasie zachodzą najważniejsze przemiany w życiu człowieka. Podczas nowiu nadmiar wody wypływa z komórek w organizmie, dlatego ten czas najlepiej zrobić detoksykacje organizmu. W ten dzień warto pić i stosować potrawy i koktajle detoksykacyjne. W związku w wypływaniem wody można też się pozbyć cellulitu, ponieważ ta pomarańczowa skórka jest spowodowana m.in. nadmiarem wody i toksyn w organizmie.

W ten czas oprócz koktajli można stosować kąpiele z olejkami ogrzewającymi, aby rozgrzać i ujędrnić ciało, przez co łatwiej zrzucić zbędne kilogramy oraz łatwiej ujędrnić ciało, zwłaszcza w okolicach ud oraz bioder, które są problematyczne w czasie cellulitu.

Co nalży wtedy robić? Pić dużo płynów na oczyszczenie organizmu, a zwłaszcza z wody z sokiem z cytryny i innych cytrusów oraz aktywnie spędzać czas na dworze, aby dotlenić swój organizm.

Ćwiczenia zwłaszcza na brzuch czy bieganie i aerobik są dla takich ludzi bardzo ważne, ponieważ poprawiają kondycję i lepiej zrzucamy zbędne kilogramy, dlatego warto śledzić kalendarz księżycowy. W tym czasie unikamy w tym czasie słodyczy, białej mąki, tłustego jedzenia, grillowanego i smażonego. Dotyczy to połowy cyklu księżycowego, kiedy to tarcza Księżyca robi się większa. Nasz organizm będzie gromadził wtedy zapasy w masie tłuszczowej na brzuchu czy w udach na kolejny okres. W tym czasie można szybciej przytyć.

Po dniu oczyszczania przez 6 dni trzeba głównie spożywać, przy normalnych posiłkach, przeciętną ilość chudego mięsa, ryb, beztłuszczowy nabiał, owoców, warzyw, pełnoziarnistego pieczywa, razowe makarony oraz obowiązkowo 8 szklanek wody (kawa, herbata liczone osobno).

1 komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Jak pozbyć się cellulitu?

Po pierwsze warto wiedzieć co to cellulit(lipo dystrofia). Na pewno wiele osób wie, że cel…