Home Zdrowie Co zrobić, żeby cellulit nie stał się koszmarem?
Zdrowie - 19 lipca, 2017

Co zrobić, żeby cellulit nie stał się koszmarem?

Cellulit wygląda jak skórka od pomarańczy albo jak serek wiejski, zwykle występuje u osób otyłych, jednak zdarzają się osoby, które są szczupłe i mają cellulit, więc jak zapobiegać?

  1. Cellulit powstaje z powodu złej diety, w której jest za dużo tłuszczu i tłuszcz odkłada się na udach, biodrach i dolnej partii brzucha. Czasami wystarcza, gdy odstawi się posiłki typu fast food i doda coś z błonnikiem jak ciemny chleb czy zwiększa się ilość owoców i warzyw z błonnikiem.
  2. Oprócz tego dodaj ćwiczenia na przykład jazda na rowerku albo zapisz się na aerobik. Jeśli jesteś osobą nieśmiałą to wtedy włącz sobie YouTube i poszukaj aerobiku 😊 Najlepiej takie aby zawierały dużo podskoków czy przysiadów, takie ma na przykład Ewa Chodakowska w Killerze. Można też ułożyć własny układ do ulubionej piosenki. Ulubiona piosenka i układ zawierający podskoki, ukłony i przysiady wzmacniają układ mięśniowy oraz spalają tkankę tłuszczową. Można także użyć bieżnię oraz stepper czy rower stacjonarny. Te trzy przyrządy można ustawić przed telewizorem i ćwiczyć oglądając swój ulubiony serial/film czy po prostu oglądając teledyski.
  3. Masuj miejsca dotknięte cellulitem. Do tego możesz użyć bańki chińskiej ( gumowy kieliszek – kosztuje ok.30 zł w aptece). Podkładem pod bańkę jest olejek albo na przykład żel pod prysznic. Smarujemy olejkiem partię ciała, która została zaatakowana przez cellulit. Przykładamy bańkę do skóry i lekko przyciskamy tak, aby skóra była wessana do środka, kiedy tak się stanie to przesuwamy bańkę od kolan do góry. Na początku skóra może piec albo boleć, z czasem ból i pieczenie minie. Jak się wprawisz to możesz masować ruchem okrężnym albo zygzakiem.
  4. Woda, woda i jeszcze raz woda, czyli pij dużo wody. Oczywiście można pić koktajle, które pobudzą pracę naszych jelit.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Dieta Wilkołaka

Dieta wilkołaka inaczej zwana dietą nowiu jest dietą uzależnioną od cyklu księżyca. Są dwa…