Home Poradnik Cellulit u dzieci
Poradnik - 23 lutego, 2015

Cellulit u dzieci

W dzisiejszych czasach można spotkać bardzo wiele dzieci które mają problem z otyłością. Rodzice bardzo się cieszą kiedy dziecko je bo przecież kiedy to robi oznacza to że jest przecież zdrowe. Zestawy Happy Meal kuszące zabawkami i inne chwyty marketingowe nie są skierowane ku dobremu i właściwemu odżywianiu. Problem zaczyna się wtedy kiedy przedobrzymy, często sami tego nie zauważając na samym początku. Tkanka tłuszczowa która jest nagromadzona u dzieci również może przekształcić się w cellulit. Pośladki, ramiona to miejsca które mogą być dotknięte tym problemem. Jak temu zaradzić? I czy u dzieci wolno stosować różne zabiegi? Te domowe tak samo jak u dorosłych?

Nie wszystkie dzieci które mierzą się z otyłością cierpią z powodu cellulitu. Bardzo dużo do powiedzenia mają w tym temacie geny które dziedziczymy, ponieważ to one są w głównej mierze odpowiedzialne za powstawanie podskórnych zmian. Warto mieć na uwadze że dzieci są bardziej podatne na zmiany które zachodzą w ich organizmie.  Cellulit który spotkamy u dzieci można w bardzo podobny sposób leczyć tak samo jak u dorosłych. Musimy być bardziej ostrożniejsi przy wprowadzaniu jakichkolwiek zmian ponieważ organizm nastolatka jest cały czas w fazie rozwoju.

Nie zaleca się wprowadzania drastycznych diet. Spróbujmy jednak z codziennego jadłospisu wyeliminować bądź zmniejszyć do maximum spożywanie wszelkiego rodzaju fast foodów, kalorycznych przekąsek czy gazowanych napoi które są po pierwsze nie zdrowe, a po drugie są wysokokaloryczne. Zamiast tego rodzaju pożywienia wzbogaćmy jadłospis w owoce, warzywa, chudy nabiał który to sprawi że będziemy czuć się bardziej syci. Tak naprawdę spożywając tyle samo będziemy odczuwali sytość przy mniejszej liczbie kaloryczności.

Kolejnym etapem powinna być większa aktywność dziecka. Zabierzmy dziecko na basen, na rower, na spacery które będą wycieczkami krajoznawczymi. Wszystko po to żeby zapewnić odrobinę więcej ruchu maluchowi oraz żeby dziecko nie odczuwało nudy i rozmyślało nad tym co by tu zrobić żeby usiąść jak najszybciej do komputera.

Młodzież w okresie dojrzewania tak samo jak dorośli może stosować preparaty specjalistyczne na cellulit. Zaleca się natomiast żeby w swoim składzie znajdowały  się tylko naturalne substancje. Możemy zacząć stosować różne domowe metody które ułatwią nam walkę z problemem.

Pamiętajmy jednak żeby rozmawiać z nastolatkiem i uświadamiać go na każdym etapie jego życia. Wiemy przecież że nawet osoby które są bardzo szczupłe borykają się z cellulitem. Tak więc otyłość to nie koniec świata, ale którą można sukcesywnie niwelować ponieważ nie tylko cellulit może być zagrożeniem dla naszego dziecka lecz inne dalsze choroby.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Dieta Wilkołaka

Dieta wilkołaka inaczej zwana dietą nowiu jest dietą uzależnioną od cyklu księżyca. Są dwa…