Home Poradnik Cellulit na ramionach
Poradnik - 30 stycznia, 2015

Cellulit na ramionach

Jest to niewątpliwie bardzo kłopotliwe miejsce na występowanie cellulitu. Chowamy ciało pod grubymi warstwami ubrań. Wstydliwa sprawa, bo przecież każdy chce wyglądać atrakcyjnie. Cellulit w tym miejscu pojawia się stosunkowo bardzo rzadko, pamiętając przy tym, iż dążenie do pozbycia się cellulitu z ramion jest etapem długotrwałym. Żeby zacząć zmagać się z cellulitem, należy przyjrzeć się swojej diecie. Czego należy przestrzegać w odżywianiu się, dowiecie się zaglądając do artykułu „Dieta antylellulitowa – pozbądź się obrzęków” oraz w jego drugiej części „Lepsze odżywianie – zmniejszenie cellulitu. Lista rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę part. 2.”.

Nie ma co ukrywać, cellulit dotyka osoby szczupłe jak i z większą ilością kilogramów. A to wszystko właśnie przez złe odżywianie. A pamiętajmy – dieta to nie chwilowe rygorystyczne przestrzeganie kalorii, lecz to sposób na całe życie.

Dorzucam kilka informacji dotyczących odżywiania:

  • ograniczamy spożywanie alkoholu – znajduje się w nim cukier, który pobudza łaknienie;
  • unikajmy za wszelką cenę fast foodów.

Propozycje zwalczania wstydliwego problemu:

  1. Skutecznym, lecz długotrwałym procesem zwalczania cellulitu są ćwiczenia. W tym przypadku ćwiczenia z handelkami od 0,5 kg do 2 kg na początek. Dla bardziej zaawansowanych większe obciążenia. Osoby, które nie posiadają handelek, zachęcam do używania butelek z wodą.
  2. Body Health – masaż próżniowy. Pomaga leczyć najbardziej zaawansowane stadia cellulitu, a także zapobiega powstawaniu nowych nierówności. Jest to nieinwazyjna metoda dająca widoczne efekty. Co ważne, zabieg ten zwiększa krążenie płynów, co powoduje, że z nadmiarem wody usuwają się toksyny. Polecany jest cykl 10 – 15 zabiegów wykonywanych 2/3 razy w tygodniu. Trwają one po 30 minut.
  3. Kremy antycellulitowe – bardzo ważna jest obecność w kremach składników przyśpieszających rozkład grudek tłuszczu. W składzie tego typu kremu powinien znajdować się: wyciąg z centella asiatica, wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, arnika, ekstrakt z alg morskich i inne. Używanie kremów warto połączyć z zabiegami, gdyż wspomagają one ich lepsze wchłanianie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Dieta Wilkołaka

Dieta wilkołaka inaczej zwana dietą nowiu jest dietą uzależnioną od cyklu księżyca. Są dwa…