Home Ćwiczenia i Fitness Bieganie na cellulit
Ćwiczenia i Fitness - 10 marca, 2015

Bieganie na cellulit

Wszyscy dobrze wiemy, jakie prozdrowotne właściwości ma bieganie. Wskazane jest dla tych młodszych, oraz dla tych starszych. Każdy kto chce się trochę poruszać, a także nabrać większej sprawności i zgubić kilka kilogramów, niech zwróci dużo większą uwagę na to ćwiczenie aerobowe. Kolejnym bardzo ważnym faktem jest to, iż jest to bardzo współmierny czynnik do zwalczania cellulitu. Podejrzewam, że większość osób zmagających się z tym problemem zaczynała właśnie od takiej formy ruchu.

Poniżej przedstawiam kilka podpowiedzi odnośnie biegania, które przy okazji zniweluje cellulit. Oto one:

  • Pamiętajmy, że kiedy zdecydujemy się na bardzo częsty ruch ważne jest również robienie w międzyczasie przerw. Chodzi mniej więcej o to, aby w ciągu tygodnia zrobić sobie chociażby dwa dni przerwy i pozwolić odpocząć mięśniom.
  • Zaczynając przygodę z bieganiem, nie rzucajmy się od razu na głęboką wodę. Zacznijmy początkowo od szybszego marszu , który stopniowo zamienimy w trucht. Kiedy już będziemy odpowiednio przygotowani do szybszego biegu, wprowadźmy go w życie.
  • Żeby nasze ćwiczenie aerobowe było efektywne, poświęćmy mu nieco więcej czasu. Minimum 45 minut dziennie, a dojdziemy do naprawdę fajnych rezultatów. Tak naprawdę przy takich ćwiczeniach po pierwszych 20 minutach nasz organizm zaczyna spalać zbędne kalorie.
  • Ten, kto zapomina o rozgrzewce na pewno po krótkim czasie przypomni sobie o kontuzjach i zakwasach. Jest to kolejny ważny czynnik dla biegaczy. Ważne jest również rozciąganie po ćwiczeniach!
  • Do naszego biegania dobierzmy odpowiednie obuwie oraz witaminy. Odpowiednio dobrane obuwie stanowią swego rodzaju amortyzację dla naszych stawów, a witaminy dostarczają nam bardzo cennych mikroelementów.
  • W ramach urozmaicenia, możemy się pokusić co jakiś czas na zmianę formy ruchu. Jeżeli czujemy monotonię wybierzmy pływanie, jazdę konną czy jazdę na rowerze. One również w bardzo dużym stopniu pomogą nam pozbyć się niechcianego cellulitu.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Dieta Wilkołaka

Dieta wilkołaka inaczej zwana dietą nowiu jest dietą uzależnioną od cyklu księżyca. Są dwa…