Home Zdrowie Kiedy cellulit staje się męską bolączką
Zdrowie - 31 lipca, 2017

Kiedy cellulit staje się męską bolączką

Cellulit to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak również mężczyzn. Wydawało by się iż jest to typowo kobiecy problem. Takie zdanie utarło się na przestrzeni wielu lat. Okazuje się jednak, że również i mężczyźni cierpią z tego powodu. Stwierdzenie, że cierpią, jest może nieco n wyrost, jednak, życie jest przynajmniej pod tym kątem sprawiedliwe.

To, że nie robią oni z tego powodu wielkiej afery lub szumu, wynika z tego, że nie chcą lub nie widzą bądź też nie wiedzą jak wygląda prawdziwy cellulit. Pomaga im w tym również swoista tarcza hormonalna w postaci testosteronu. U mężczyzn estrogen jest śladowy, jednak współcześnie jest coraz częściej dostarczany z zewnątrz, głównie z żywnością. Inna kwestia jest taka, że mężczyźni coraz częściej przykładają większą uwagę do swojego wyglądu. Z jednej strony jest to ich osobista inicjatywa, chęć podobania się kobietom, jak również społeczne lub towarzyskie wymagania. Warto też zwrócić uwagę na asortyment produktów, z których mogą korzystać mężczyźni. Dawniej zasadniczo wystarczał najzwyklejszy krem oraz żyletka. Dziś firmy oferują specjalnie dostosowane do męskich potrzeb, szeroki asortyment produktów. Co więcej, również i tu znajdują oni produkty dostosowane do różnych grup wiekowych.

Chcąc pozbyć się cellulitu, należy podejmować bardzo podobne kroki. Ćwiczenia, odpowiednio dobrana dieta, rezygnacja z pewnych produktów oraz niezdrowych przyzwyczajeń, sprawi, że pozbycie się cellulitu przyjdzie z czasem. Wszystko jest oczywiście dla człowieka, jednak nadmiar szkodzi. Co do samej aktywności fizycznej, warto zauważyć, że stosownie środków dopingujących, anabolików i innych sterydów, tylko pogarszają sprawę. Mężczyźni mają jednak niekiedy tendencję do tego, że nie dostrzegają tego typ problemu, również związanego z cellulitem. Inna sprawa, że do jego powstania, mogą przyczynić się pewne choroby a nawet stosowane terapie, szczególnie hormonalne. Tego rodzaju kwestie stają się coraz bardziej popularne i dotykają rosnącej liczby osób, w tym również i mężczyzn. Wpływa na to postęp medycyny oraz aspiracje i oczekiwania związane z naszym wyglądem, jak i dążenia do jego zmiany.

Chcąc pozbyć się pomarańczowej skórki, mężczyźni, powinni zacząć postępować podobnie jak bardziej doświadczone w tym temacie kobiety. Wprowadzając do swojego życia zmiany obejmujące aktywność fizyczną oraz żywienie, można osiągnąć satysfakcjonujące wyniki. Należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach żywieniowych. Wszystko jest oczywiście dla człowieka, jednak zawsze należy znać umiar. Odpowiednie witaminy, mikro i makroelementy, podobnie jak i inne składniki w pożywieniu oraz w napojach okazują się takim samym wsparciem w walce z cellulitem dla kobiet, jak również i dla mężczyzn.

1 komentarz

  1. To prawda, wszyscy mówią o cellulicie u kobiet – pełno jest zabiegów dla nich. A taki facet jak ja też ma cellulit i wstyd mi wyjść na plażę.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Dieta Wilkołaka

Dieta wilkołaka inaczej zwana dietą nowiu jest dietą uzależnioną od cyklu księżyca. Są dwa…