Opublikowano:

Co zrobić, żeby cellulit nie stał się koszmarem?

Cellulit wygląda jak skórka od pomarańczy albo jak serek wiejski, zwykle występuje u osób otyłych, jednak zdarzają się osoby, które są szczupłe i mają cellulit, więc jak zapobiegać?

  1. Cellulit powstaje z powodu złej diety, w której jest za dużo tłuszczu i tłuszcz odkłada się na udach, biodrach i dolnej partii brzucha. Czasami wystarcza, gdy odstawi się posiłki typu fast food i doda coś z błonnikiem jak ciemny chleb czy zwiększa się ilość owoców i warzyw z błonnikiem.
  2. Oprócz tego dodaj ćwiczenia na przykład jazda na rowerku albo zapisz się na aerobik. Jeśli jesteś osobą nieśmiałą to wtedy włącz sobie YouTube i poszukaj aerobiku 😊 Najlepiej takie aby zawierały dużo podskoków czy przysiadów, takie ma na przykład Ewa Chodakowska w Killerze. Można też ułożyć własny układ do ulubionej piosenki. Ulubiona piosenka i układ zawierający podskoki, ukłony i przysiady wzmacniają układ mięśniowy oraz spalają tkankę tłuszczową. Można także użyć bieżnię oraz stepper czy rower stacjonarny. Te trzy przyrządy można ustawić przed telewizorem i ćwiczyć oglądając swój ulubiony serial/film czy po prostu oglądając teledyski.
  3. Masuj miejsca dotknięte cellulitem. Do tego możesz użyć bańki chińskiej ( gumowy kieliszek – kosztuje ok.30 zł w aptece). Podkładem pod bańkę jest olejek albo na przykład żel pod prysznic. Smarujemy olejkiem partię ciała, która została zaatakowana przez cellulit. Przykładamy bańkę do skóry i lekko przyciskamy tak, aby skóra była wessana do środka, kiedy tak się stanie to przesuwamy bańkę od kolan do góry. Na początku skóra może piec albo boleć, z czasem ból i pieczenie minie. Jak się wprawisz to możesz masować ruchem okrężnym albo zygzakiem.
  4. Woda, woda i jeszcze raz woda, czyli pij dużo wody. Oczywiście można pić koktajle, które pobudzą pracę naszych jelit.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *